Novostavba 2 rodinných domů

Bošovice
RODINNÉ DOMY BOŠOVICE U PARKU
Nadstandardní RD Sever a RD Jih s dispozicí 6+kk, garáží, terasou a možností využití prostor pro podnikání od architektů z No-a Architekti.

Zastavěná plocha činí 88 m² a užitná plocha RD je 194 m², pozemek RD Sever  364 m² a pozemek RD Jih 346 m².

Zahájení výstavby RD Jih 8/2022, dokončení 6/2024

Zahájení výstavby RD Sever 8/2022, dokončení 6/2024

Cena RD Jih (bude upřesněno) Kč

Cena RD Sever (bude upřesněno) Kč

Platební podmínky: záloha 5 % z kupní ceny Kč při podpisu rezervační smlouvy a zbylá část po podpisu kupní smlouvy do advokátní úschovy.

Možnost financování hypotékou. Odhad ceny nemovitosti zdarma.

dispozice

6+kk

Zastavěná plocha

88 m²

Užitná plocha

194 m²

Velikost pozemku

RD Sever – 364 m² RD Jih – 346 m²

 

 

Garážové stání

1

Lokalita a dispozice

9

Vinařská obec Bošovice s přibližně 1 300 obyvateli se nachází v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji. Dominantou obce je gotická tvrz, která se tyčí nad Bošovicemi. Bošovice jsou vzdáleny 9 km od města Újezd u Brna a 26 km od města Brna.

9

Rodinné domy jsou umístěny v západní části obce v klidné ulici, která vede souběžně s hlavním tahem. Částečné zapuštění rodinných domů do terénu umožňuje krásný výhled na panorama obce.

9

V obci je mateřská škola a první stupeň základní školy. Dále se zde nachází pošta, obchod se smíšeným zbožím, dva hostince, Papouščí zoo, knihovnu a několik dětských hřišť.

9

Obec Bošovice žije bohatým kulturním životem. Během roku se zde pořádá ples, hody, průvod masek, pálení čarodějnic, dny obce Bošovice a jiné.

popis a vybavení

Základní popis

9

Rodinné domy BOŠOVICE U PARKU jsou specifické svým nadstandardním provedením. Během vytváření návrhu jsme mysleli na praktičnost, využití úložných prostorů a vzdušnost obývací pokoj se vstupem na terasu. Za zmínku jistě stojí prostory v přízemí, které lze využít pro podnikání nebo jako úložný sklad. Neopomněli jsme ani na obtíže spojené s nošení nákupů do patra, a proto je v RD přítomen i malý výtah, který budoucímu majiteli usnadní práci s vynášením nákupních tašek.

9

Jedná se o trojpodlažní nepodsklepené domy se sedlovou střechou, garážovým stáním, terasou a prostory k podnikání. RD jsou koncipovány jako bydlení pro až 6 člennou rodinu. Výrazný komfort nabídne i méně početné rodině.

9

Dispozice domů je 6+kk s jednou koupelnou, třemi WC, šatnou, prádelnou, skladem, garáží a terasou.

9

RD BOŠOVICE U PARKU budou pro své budoucí majitele prodány ve fázi dokončeného rodinného domu včetně kolaudace.

KONSTRUKČNÍ A MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ

9

Třípodlažní nepodsklepený dům s obytným podkrovím, částečně zapuštěný do terénu, s bíle omítnutou fasádou s probarvením mezi okny v hnědé barvě, s červenou plechovou sedlovou střechou.  Výplně otvorů s rámy budou v antracitové barvě. Okna do přilehlé ulice budou osazeny venkovními žaluziemi taktéž v antracitové barvě.

9

Základy budou tvořeny železobetonovými pasy a patkami. Na hutněném polštáři a ŽB pasech bude železobetonová základová deska vyztužená KARI sítí.

9

Dům je navržen jako zděná stavba z keramického zdiva a bednících betonových tvarovek. Bednící betonové tvarovky tvoří obvodové stěny a vnitřní nosné stěny v suterénu, první a druhé nadzemní podlaží je tvořeno z keramických cihel. Stropní desky jsou tvořeny železobetonem. Výjimkou je strop v 2 NP, který tvoří konstrukce střechy a SDK podhled.

9

Střešní konstrukce je tvořena dřevěným krovem. Krytina je plechová ze systémových profilů Satjam. Klempířské prvky jako exteriérové parapety a svodové roury jsou z žárového pozinku, opatřené antikorozním nátěrem antracitové barvy.

9

Spodní stavba je izolována od vlhkosti asfaltovými pásy, střešní konstrukce má pojistnou hydroizolaci a ve vlhkých prostorách, jako je koupelna, je použita hydroizolační stěrka.

9

RD má tepelně odizolovanou spodní stavbu, podlahu na rostlém terénu a obvodové stěny jsou tepelně odizolované extrudovaným polystyrenem. Střecha je zateplena minerální vatou. Akustické izolace jsou řešeny v podlaze kročejovou izolací, v SDK podhledech minerální vlnou a podlaha je po obvodu izolována zvukoizolačními páskami.

9

Omítky v interiéru jsou z vápenocementové omítky a opatřeny nátěrem bílé barvy. Omítky z exteriéru jsou tvořeny z kontaktního zateplovacího systému. Sokl je opatřen mozaikovou dekorativní disperzní marmolitovou omítkou hnědé barvy, fasádní omítka bude v barvě bílé.

9

V 1. a 2. NP je v podlaze vedeno podlahové vytápění. Nášlapné vrstvy v obytných místnostech jsou provedeny z vinylu. V koupelnách, WC, hale a schodišti je položena keramická dlažba. Podhledy v obytných místnostech jsou tvořeny SDK desek.

9

Okna jsou 7 komorové plastové, s hloubkou profilu 88 mm, zasklené trojsklem. Do interiéru jsou okna v bílém barevném provedení, do exteriéru v antracitovém barevném provedení. Interiérové parapety jsou bílé. Vchodové dveře jsou hliníkové se skleněným rámečkem. Barevné provedení je totožné jako u oken. HS portál je taktéž hliníkový a v totožném barevném provedení jako okna.

9

Plocha před domem bude vydlážděná betonovou dlažbou, která poslouží i jako odstavené stání. Povrch terasy je taktéž tvořen betonovou dlažbou. Oplocení bude zhotoveno z pletivového plotu.

9

V suterénu domu se nachází vchod do objektu se vstupní halou, oddělené WC, prostor pro podnikání vč. přívodu vody o rozloze 13 m2, který lze využít i jako sklad a garáž. V šachtě schodiště se nachází malý nákladní výtah.

9

V 1. NP je navržena prostorná prádelna pro pohodlné praní a sušení prádla. Součástí je i WC.  Dále je v 1. NP prostorná koupelna s vanou, šatna, dva pokoje o výměrách 13 m2 a 9 m2 a ložnice s výměrou 12 m2. 

9

2. NP zaujme prostorným obývacím pokojem s kuchyňským koutem s 38 m2. Samozřejmostí jsou krbová kamna pro navození romantické atmosféry. Na patře je další pokoj s rozlohou 13 m2, který může sloužit jako pracovna, pokoj pro hosty nebo chill zóna. Z obývacího pokoje je vstup velkým HS portálem na venkovní terasu s 28 m2.

9

Celková koncepce domů nabízí komfortní bydlení s nadstandardním vybavením, díky němuž elegantně skloubíte rodinný život s podnikáním.

9

Při pohledu na rodinné domy je na první pohled patrné jejich zapuštění do terénu, díky čemuž je maximálně využit prostor pro bydlení ve vzdušném prostoru a zároveň umožní přístup na terasu s výhledem na okolní krajinu.

9

Příjezd k domu bude tvořen asfaltovou silnicí, která bude dokončena v roce 2023.  Možnost parkování je nejen v garáži, ale i na vydlážděné ploše před domem.

technický a technologický popis

9

Objekty budou napojeny na elektrickou distribuční síť  z nové přípojkové skříně před dvojdomem.

9

Ohřev a topení je v RD zajištěno plynovým kotlem. Obytné místnosti jsou vytápěny pomocí podlahového vytápění. Suterén je vytápěn topnými deskovými tělesy-výjimku tvoří místnost s WC, kde je podlahové vytápění. V koupelnách jsou navíc navržena žebříková topná tělesa.

9

Oba objekty bude zbudována kanalizační, vodovodní a plynová přípojka. Součástí odvodu dešťových vod je retenční nádrž, ze které bude možnost využití dešťových vod na zalévání.

9

Dům bude osazen klimatizačními jednotkami.

9

Domy budou napojeny na veřejnou kanalizaci, veřejný vodovod a elektřinu. Elektřina, vodovodní šachta a plynoměr jsou na hranici pozemku.

9

Celý dům je důkladně tepelně odizolován, což garantuje minimální spotřebu energie pro vytápění i chlazení domu, s průkazem energetické náročnosti budov skup. C – úsporná.

PARAMETRY STAVBY

9

 

užitná plocha 1. S 59,5 m2
užitná plocha 1. NP 56,9 m2
užitná plocha 2. NP 58,8 m2
užitná plocha celkem 174,9 m2
zastavěná plocha 88,85 m2
celková plocha zpevněných ploch 66 m2
obestavěný prostor 1000 m3
odstavné stání pro 2 osobní auta

vizualizace

dokumenty ke stažení RD Jih

Půdorys

Stavební povolení

PENB

Technická zpráva

dokumenty ke stažení RD sever

Půdorys

Stavební povolení

PENB

Technická zpráva