Novostavba 2 rodinných domů 4+kk

Komořany na moravě

RODINNÉ DOMY KOMOŘANY – NA CIHELNĚ

Prostorné RD s dispozicí 4+kk se zahradou a garáží navrhnuté od architektů z No-a Architekti.

Zastavěná plocha činí 102 m² a užitná plocha RD je 135 m², pozemek RD A 220 m² a RD B 205 m².

Zahájení výstavby RD I 2/2022, dokončení 6/2023

Zahájení výstavby RD II 2/2022, dokončení 6/2023

Cena RD I (bude upřesněno) Kč

Cena RD II (bude upřesněno) Kč

Platební podmínky: záloha 5 % z kupní ceny Kč při podpisu rezervační smlouvy a zbylá část po podpisu kupní smlouvy do advokátní úschovy.

Možnost financování hypotékou. Odhad ceny nemovitosti zdarma.

dispozice

4+kk

Zastavěná plocha

102 m²

Užitná plocha

135 m²

Velikost pozemku

205 m² a 220 m²

Garážové stání

1

Lokalita a dispozice

9

Obec Komořany na Moravě se nachází v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji. Obec je vzdálená cca 2 km od Rousínova a 20 km východně od Brna. Od Vyškova jsou Komořany vzdáleny přibližně 11 km.

9

Rodinné domy jsou umístěny na konci slepé ulice na konci obce s výhledem na kostel sv. Martina v Lulči.

9

V obci je mateřská a základní škola s prvním stupněm, pošta, obecní úřad, knihovna, potraviny, hostinec, sportovní hala, zájmový spolek Čtyřlístek Komořany a kostel. K výletům vybízí CHKO Stepní stráně. 

9

Komořany jsou velmi dobře dostupné automobilem a to buď z dálnice D1 ve směru od Brna sjezdem na Rousínov, nebo z dálnice D1 ze směru od Olomouce sjezdem za Vyškovem.

9

Komořany jsou napojeny na IDSJMK. Na zastávce autobusu Komořany EDP, která je vzdálená 450 m od zastávky, staví linky  číslo 602 (Brno – Komořany – Bučovice), číslo 107 (Brno – Komořany – Vyškov), číslo 631 a 730 (Slavkov u Brna – Rousínov – Komořany – Vyškov).

9

V budoucnu u rodinných domů vznikne nová cyklostezka propojující Komořany a sousední obec Tučapy na trase Vyškov- Brno.

popis a vybavení

Základní popis

9

Rodinné domy zaujmou svou prostorností a elegantním řešením dispozičního rozvržení. Při návrhu RD Komořany se neopomnělo ani na úložné prostory. Rodinné domy Komořany jsou dvojčátka, která Vám poskytnou útulný domov.

9

RD Komořany budou pro své budoucí majitele prodány ve fázi dokončených rodinných domů včetně kolaudace.

9

Jedná se o jednopodlažní domy s obytným podkrovím se sedlovou střechou, garážovým stáním, terasou a zahradou. Domy nejsou podsklepeny. RD jsou koncipovány jako bydlení pro 4 – 5 člennou rodinu.

9

Dispozice domů je 4+1 se  dvěma koupelnami, skladovací místnosti a garáží.

9

Na zahradu s terasou je vstup možný přes obývací pokoj posuvným HS portálem nebo balkonovými dveřmi přímo z jídelny.

KONSTRUKČNÍ A MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ

9

Jednopodlažní nepodsklepený dům s bíle omítnutou fasádou, sedlovou střechou s červenou plechovou krytinou. Výplně otvorů s rámy v antracitové barvě.

9

Základy jsou tvořeny betonovými pasy a patkami, na nichž je provedena nadezdívka z tvárnic ztraceného bednění prolévaných betonem s vloženou betonářskou výztuží. Základová deska je tvořena železobetonem.

9

Obvodové nosné zdivo je tvořeno zdivem z keramických tvarovek. Stropní deska je provedena jako železobetonová. Stejně tak i obvodový věnec, který je se stropní deskou spojen. Překlady nad otvory jsou skládané keramické. Výjimkou je překlad nad HS portálem, který je železobetonový.

9

Zastřešení je tvořeno dřevěným krovem. Krytina je plechová ze systémových profilů Satjam. Klempířské prvky jako exteriérové parapety a svodové roury jsou z žárového pozinku, opatřené antikorozním nátěrem antracitové barvy.

9

Spodní stavba je izolována od vlhkosti asfaltovými pásy, střešní konstrukce má pojistnou hydroizolaci a ve vlhkých prostorách jako je koupelna je použita hydroizolační stěrka.

9

RD má tepelně odizolovanou spodní stavbu, podlahu na rostlém terénu a obvodové stěny jsou tepelně odizolované extrudovaným polystyrenem. Střecha je zateplena minerální vatou. Akustické izolace jsou řešeny v podlaze kročejovou izolací, v SDK podhledech minerální vlnou a podlaha je po obvodu izolována zvukoizolačními páskami.

9

V obou podlažích v podlaze je vedeno podlahové vytápění. Nášlapné vrstvy v obytných místnostech jsou provedeny z vinylu. V koupelnách a skladovací místnosti je položena keramická dlažba. Podhledy v obytných místnostech jsou tvořeny SDK desek.

9

Omítky v interiéru jsou z vápenocementové omítky a opatřeny nátěrem bílé barvy. Omítky z exteriéru jsou tvořeny z kontaktního zateplovacího systému. Sokl je opatřen mozaikovou dekorativní disperzní marmolitovou omítkou šedé barvy, fasádní omítka bude v barvě bílé.

9

Okna a balkonové dveře jsou 7 komorové plastové, s hloubkou profilu 88 mm, zasklené trojsklem. Do interiéru jsou okna v bílém barevném provedení, do exteriéru v antracitovém barevném provedení. Interiérové parapety jsou bílé. Vchodové dveře jsou hliníkové se skleněným rámečkem. Barevné provedení je totožné jako u oken. HS portál je taktéž hliníkový a v totožném barevném provedení jako okna. Střešní kyvná okna Velux jsou zasklena izolačním trojsklem.

9

Oplocení mezi pozemky je z pletivového plotu. Zpevněné plochy jsou ze zámkové dlažby.

9

V poschodí je umístěná prostorná koupelna, navržená pro vanu i sprchový kout, samostatná toaleta s bidetem, z chodby je vstup do tří neprůchozích pokojů 12,7m2, 12,7 m2 a ložnice 16,1 m2 se šatnou 4,2 m2.

9

Promyšlená dispozice 4+kk s garáží nabízí vše, co potřebujete k pohodlnému rodinnému životu.

9

Domy budou napojeny na veřejnou kanalizaci, veřejný vodovod, elektřinu a plyn (RD A). Elektřina, vodovodní šachta a plynoměr jsou na hranici pozemku.

9

Příjezd k domu je tvořen asfaltovou silnicí. Dále, jelikož se jedná o slepou ulici, je možné parkovat vozidla na pozemcích obce před RD.

9

Domy jsou posazeny na pozemek tak, aby poskytovaly dostatek místa pro parkování a zároveň nabídly dostatečnou relaxační plochu. Celý dům je důkladně tepelně zaizolován, což garantuje minimální spotřebu energie pro vytápění i chlazení domu, s průkazem energetické náročnosti budovy skup. C – úsporná.

technologický a technologický popis

9

Ohřev a topení je v RD I řešen plynovým kotlem. V RD II topení a ohřev zajišťuje tepelné čerpadlo. V obou domech jsou místnosti vytápěny pomocí podlahového vytápění.

9

Samozřejmostí je napojení domů na veřejný kanalizační a vodovodní řád a na připojení k elektrické síti. Datové připojení je řešeno vzduchem s přípravou k napojení na optický kabel.

9

Na pozemku každého RD je osazena retenční nádrž s možností využívání kumulované dešťové vody.

9

Komfort převážně v letních měsících zajistí přítomná klimatizace.

PARAMETRY STAVBY

9

 

užitná plocha 1. NP 72,1 m2
užitná plocha podkroví 63,7 m2
zastavěná plocha RD 101,92 m2
celková plocha zpevněných ploch 20,19 m2
obestavěný prostor 591 m3
odstavné stání pro 2 osobní auta

dokumenty ke stažení RD a

Půdorys

Stavební povolení

PENB

Technická zpráva

dokumenty ke stažení RD B

Půdorys

Stavební povolení

PENB

Technická zpráva

Místo stavby